Burçin Bozkan


Yetişkinlerin korku, öfke, panik atak, yetersizlik duygusu ve öz güven eksikliği problemlerini, theta healing therapy ile çözerek, yaşamınızı yeniden yaratıyoruz.


Ben Kimim?

K endimle ilgili konuşmayı, yorum yapmayı bile hiç sevmezken binlerce kişiye ulaşacak olan ‘’ben kimim’’ ile ilgili bir yazı yazmak nasip oldu benim sevgili ruhuma.

Nasıl tanıtırdı insan kendini en iyi? Ne tanımlardı kişinin özünü en iyi? Hangi yılda doğduğu.. Hangi okullara gittiği… nasıl bir yerde kimler tarafından büyütüldüğü… kaç yaşında hangi sektöre adım attığı, o sektörde ne kadar ilerlediği…

Sanatla aram kendimi bildim bileli iyiydi. 7 yaşında ilk defa minik bir balerin olarak sahneye çıktım. 9 yaşında şiir yazmaya başladım annemin bile gözlerini dolduran. Sesim de güzeldi o küçük yaşta bile herkes hadi bir şarkı söyle Burçin derdi. Sonra hızımı alamayıp kitap yazmaya başladım.14 yaşında 3. kitabımı yazmıştım. Gördüklerim, geçirdiklerim şuan ki yaşıma nazaran epey bir yetersizdi elbet ama kalemim güçlüydü nasıl olsa basılmayacaktı da okuyanı da bir tek bendim özgürce dilediğim gibi korkmadan yazdım aklımdan geçenleri. Aklınızda bir karakteri canlandırıp ona hayal gücünüzle şekil vermek ve tanıtmak çok daha kolaydı kendini bilip, anlayıp, tanıtmaktan.

Şimdi ise hayatımın en zor yazısını yazıyorum. Ben kimim? Yukarıda bahsi geçen hiçbir konuya değinmeyeceğim. Kimseyi nerede nasıl doğdum, hangi okullara gittim, kaç senede mezun oldum gibi bilgilerle boğmak istemiyorum. Dediğim gibi sanatla aram hep iyiydi merakım da yeteneğim de vardı. 7 yaşında bale ile başlayan serüvenimi tiyatro oyuncusu olarak tamamladım. Bakmayın siz serüven dediğime hayli zorluydu yolculuğum. Bir kere her zaman sınıfın en miniği bendim. Doğanın kanunu bu zayıf olan yem olur derler ya ben de o misal gittiğim birçok ortamda hep dışlandım veya aynı zamanda sessiz oluşumdan ötürü görmemezlikten gelindim. Yaşımın ilerlemesi ve çevremdeki insanların değişmesiyle maruz kaldığım bu durumlar artık sadece dışlanmakla kalmıyor hitamlar, davranışlar ağırlaşıyor ve sürekli zorbalığa maruz kalıyordum. Okul dünyası acımasızdı ve ben zaman zaman gittikçe içime kapanıyordum. Görünmez olmayı dilediğim günlerim olurdu belki bir nebze huzur bulabilirim diye.

Z aman geçtikçe kendimi korumayı, savunmayı öğrenmiştim. Artık sınıfın en minik ve sessiz kızı değildim gerektiğinde kendim için ayağa kalkabiliyordum ama hayatımın her alanında o kadar çok saldırı ve kaos vardı ki sürekli hakkımı savunma durumum bu sefer de ’’asi, asabi’’ diye adlandırılmama sebebiyet vermişti.

Halbuki sadece huzurlu bir gün dileyen lise öğrencisiydim. Bakış açım, değerlerim, düşüncelerim, isteklerim, hayallerim, gelecek planlarım hep çok farklıydı yaşıtlarıma göre hatta beni yetiştiren biricik ailemden bile. Hal böyle olunca üniversite hayatımda pek kolay geçmedi. Hele hiç istemediğim bir bölümü okumak zorunda bırakıldığımı göze alırsak. Tiyatro oyuncusu olacağım dedim ben, ailemin görüşü ise daha fazla gelecek vaad eden turizm sektörüydü. Büyüğe karşı gelinmezdi. Hiç sevmediğim bir bölümde, hiç sevemediğim bir şehir ve beni hiç anlamayan insanlarla 4 sene geçirdim. Hayallerimde hala tiyatro oyunculuğu vardı. Mezun oldum ve İstanbul’a geri döndükten sonra hayalimi gerçekleştirecek azmi kendimde buldum. Özel bir sanat okulundan mezun oldum ve sonunda oyuncuydum. Sahnedeydim… ışıklar, alkışlar … ama bir şeyler yanlıştı, eksikti bu değildi benim hayalim. Israrla hayatımda sağlığım dahil olmak üzere hiçbir şey yolunda gitmiyordu. Gittiğim kişisel gelişim kursları, okuduğum kitaplar hiçbiri bana yardımcı olamıyor ve asıl eksikliğini hissettiğim şeyi doldurmuyordu. Boşluğun içinde yüzüp ne yapacağımı bilmez hale gelmişken ruhsal, bilinçaltı şifa ve meditasyon tekniği ile tanıştım. İlk önce danışan oldum birkaç seanstan sonra hayatımdaki ve kendimdeki değişimleri fark ettiğimde ilk iş bu tekniğin eğitimini almak oldu. Aldığım her eğitim birbirinden güzel ve keyifliydi hayatımda anında etkisini görmek ise paha biçilmez değerdeydi. Öğrenme ve bilgi edinme hevesim son bulmadığından NLPTA- NLP ile koçluk Davranış Bilimleri ve Beden Dili eğitimlerini alarak gelişmeye devam ettim. Sonunda hissettiğim eksikliğin ne olduğunu bulmuştum, bu eksikliği ne ile tamamlayacağımı da. Benim arayışım; özümü bulmak ve bir insanın baskılar, dayatmalar, kalıplar olmadan özüyle neler yapabileceğini keşfetmekti. Şuan hayalimin bile ötesindeyim ve sıkıntısı her ne olursa olsun insanların iç dünyasına, hayatına , ruhuna dokunarak katkı, fayda sağlamak o yolda beraber ilerlemek sonunda da ‘’iyiyim’’ sözcüğünü duymak gibisi yok benim için.

Ruhumdan Ruhuna Sevgiyle.